MFR-50FTE52-18R2
Mfr.Part #
MFR-50FTE52-18R2
Description
RES 18.2 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
18.2Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Datasheets
MFR-50FTE52-18R2
YAGEO MFR-50FTE52-18R2
18.2Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,