MFR-50FRF52-953K
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-953K
Description
RES 953K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
953kOhm
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-50FRF52-953K
YAGEO MFR-50FRF52-953K
953kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,