MFR-50FRF52-590R
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-590R
Description
RES 590 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
590Ohms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MFR-50FRF52-590R
YAGEO MFR-50FRF52-590R
590Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,