MFR-50FRF52-549R
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-549R
Description
RES 549 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
549Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Datasheets
MFR-50FRF52-549R
YAGEO MFR-50FRF52-549R
549Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,