MFR-50FRF52-499K
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-499K
Description
RES 499K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Not Applicable
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
499kOhm
Datasheets
MFR-50FRF52-499K
YAGEO MFR-50FRF52-499K
499kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,