MFR-50FRF52-432R
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-432R
Description
RES 432 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
432Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-50FRF52-432R
YAGEO MFR-50FRF52-432R
432Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,