MFR-50FRF52-3K83
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-3K83
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 3.83K OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
MFR
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
3.83kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
MFR-50FRF52-3K83
YAGEO MFR-50FRF52-3K83
3.83kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,