MFR-50FRF52-37K4
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-37K4
Description
RES 37.4K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
37.4kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-50FRF52-37K4
YAGEO MFR-50FRF52-37K4
37.4kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,