MFR-50FRF52-301R
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-301R
Description
RES 301 OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
301Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Not Applicable
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-50FRF52-301R
YAGEO MFR-50FRF52-301R
301Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,