MFR-50FRF52-27R
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-27R
Description
RES 27 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
27Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Supplier Device Package :
Datasheets
MFR-50FRF52-27R
YAGEO MFR-50FRF52-27R
27Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,