MFR-50FRF52-1K02
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-1K02
Description
RES 1.02K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
1.02kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Film
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-50FRF52-1K02
YAGEO MFR-50FRF52-1K02
1.02kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,