MFR-50FRF52-127R
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-127R
Description
RES 127 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
127Ohm
Datasheets
MFR-50FRF52-127R
YAGEO MFR-50FRF52-127R
127Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,