MFR-50FRF52-10R7
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-10R7
Description
RES 10.7 OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
10.7Ohms
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
MFR-50FRF52-10R7
YAGEO MFR-50FRF52-10R7
10.7Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,