MFR-50FRE52-90K9
Mfr.Part #
MFR-50FRE52-90K9
Description
RES 90.9K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
90.9kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR-50FRE52-90K9
YAGEO MFR-50FRE52-90K9
90.9kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,