MFR-50FRE52-17K8
Mfr.Part #
MFR-50FRE52-17K8
Description
RES 17.8K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
17.8kOhms
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR-50FRE52-17K8
YAGEO MFR-50FRE52-17K8
17.8kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,