MFR-50FRE52-12R7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR-50FRE52-12R7
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 12.7 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Published :
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
12.7Ohms
Series :
MFR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
MFR-50FRE52-12R7
YAGEO MFR-50FRE52-12R7
12.7Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,