MFR-25FTE52-120R
Mfr.Part #
MFR-25FTE52-120R
Description
RES 120 OHM 1% 1/4W AXIAL
Stock
387
In Stock :
387
Through Hole Resistors
Voltage - Rated DC :
200V
Factory Lead Time :
16 Weeks
2
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Resistance :
120Ohm
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
2014
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Diameter :
600 µm
Datasheets
MFR-25FTE52-120R
YAGEO MFR-25FTE52-120R
Through Hole 120Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,