MFR-25FRFPN14R3
Mfr.Part #
MFR-25FRFPN14R3
Description
RES 14.3 OHM 1% 1/4W PANASERT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
14.3Ohm
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-25FRFPN14R3
YAGEO MFR-25FRFPN14R3
14.3Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,