MFR-25FRF52-909K
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-909K
Description
RES 909K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Voltage - Rated DC :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
250V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
909kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
MFR-25FRF52-909K
YAGEO MFR-25FRF52-909K
909kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,