MFR-25FRF52-681R
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-681R
Description
RES 681 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Voltage - Rated :
250V
Max Power Dissipation :
250mW
Pbfree Code :
yes
Resistance :
681Ohm
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Axial
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
MFR-25FRF52-681R
YAGEO MFR-25FRF52-681R
681Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,