MFR-25FRF52-619R
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-619R
Description
RES 619 OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
619Ohm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
250V
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
MFR-25FRF52-619R
YAGEO MFR-25FRF52-619R
619Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,