MFR-25FRF52-432R
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-432R
Description
RES 432 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±1%
Resistance :
432Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
Metal Film
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
MFR-25FRF52-432R
YAGEO MFR-25FRF52-432R
432Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,