MFR-25FRF52-3M83
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-3M83
Description
RES 3.83M OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Series :
MFR
Resistance :
3.83mOhm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
16 Weeks
Composition :
Metal Film
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Datasheets
MFR-25FRF52-3M83
YAGEO MFR-25FRF52-3M83
3.83MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,