MFR-25FRF52-2R1
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-2R1
Description
RES 2.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
MFR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Composition :
Metal Film
Construction :
Cylindrical
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.1Ohm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Not Applicable
Lead Diameter :
0.55 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR
Datasheets
MFR-25FRF52-2R1
YAGEO MFR-25FRF52-2R1
FIXED RESISTOR, 2.1Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,