MFR-25FRF52-2M61
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-2M61
Description
RES 2.61M OHM 1% 1/4W AXIAL
Tape and Reel (TR)
Lead Diameter :
600 µm
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.61mOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
MFR
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR-25FRF52-2M61
YAGEO MFR-25FRF52-2M61
Through Hole 2.61MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,