MFR-25FRF52-2M15
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-2M15
Description
RES 2.15M OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
0.55 mm
Power Rating :
250mW
Series :
MFR
Mount :
Through Hole
Composition :
Metal Film
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Cylindrical
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
250V
Resistance :
2.15MOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR-25FRF52-2M15
YAGEO MFR-25FRF52-2M15
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.15MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,