MFR-25FRF52-1M2
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-1M2
Description
RES 1.2M OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.21MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
250V
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
MFR-25FRF52-1M2
YAGEO MFR-25FRF52-1M2
1.21MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,