MFR-25FRF52-165K
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-165K
Description
RES 165K OHM 1% 1/4W AXIAL
2
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Published :
Resistance :
165kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Voltage - Rated DC :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
MFR-25FRF52-165K
YAGEO MFR-25FRF52-165K
165kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,