MFR-25FBF52-576R
Mfr.Part #
MFR-25FBF52-576R
Description
RES 576 OHM 1% 1/4W AXIAL
Axial
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
576Ohm
Published :
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-25FBF52-576R
YAGEO MFR-25FBF52-576R
576Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,