MFR-12DTD52-43K
Mfr.Part #
MFR-12DTD52-43K
Description
RES 43K OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
43kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Datasheets
MFR-12DTD52-43K
YAGEO MFR-12DTD52-43K
43kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,