MFR-12DTD52-39K
Mfr.Part #
MFR-12DTD52-39K
Description
RES 39K OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
39kohm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
MFR-12DTD52-39K
YAGEO MFR-12DTD52-39K
39kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,