MFR-12DTD52-187R
Mfr.Part #
MFR-12DTD52-187R
Description
RES 187 OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
187Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-12DTD52-187R
YAGEO MFR-12DTD52-187R
187Ohm, 0.167W 1/6W, Metal Film,