MFR-12DRD52-280R
Mfr.Part #
MFR-12DRD52-280R
Description
RES 280 OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
280Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Datasheets
MFR-12DRD52-280R
YAGEO MFR-12DRD52-280R
280Ohm, 0.167W 1/6W, Metal Film,