MFP50SCBD52-700R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFP50SCBD52-700R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 700 OHM 0.25% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
700Ohm
Package / Case :
Axial
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.25%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
MFP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
MFP50SCBD52-700R
YAGEO MFP50SCBD52-700R
700Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,