MFP25SBBE52-18K2
Mfr.Part #
MFP25SBBE52-18K2
Description
RES 18.2K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
18.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
MFP25SBBE52-18K2
18.2kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,