MFP200BRE52-790R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFP200BRE52-790R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 790 OHM 0.1% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
790Ohm
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Series :
MFP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Film
Datasheets
MFP200BRE52-790R
790Ohm, 2W, Metal Film,