MFP200BRE52-6K04
Mfr.Part #
MFP200BRE52-6K04
Description
RES 6.04K OHM 0.1% 2W AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
6.04kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFP200BRE52-6K04
YAGEO MFP200BRE52-6K04
6.04kOhm, 2W, Metal Film,