MFP200BRE52-38K3
Mfr.Part #
MFP200BRE52-38K3
Description
RES 38.3K OHM 0.1% 2W AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
38.3kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
MFP200BRE52-38K3
YAGEO MFP200BRE52-38K3
38.3kOhm, 2W, Metal Film,