MFHA2512R2700FE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFHA2512R2700FE
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Description
CURRENT SENSE RES 2W .270 OHM
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
1 %
Application :
Current Sense
Brand :
Bussmann / Eaton
Height :
0.55 mm
Length :
6.4 mm
Temperature Coefficient :
100 PPM / C
Subcategory :
Resistors
Packaging :
MouseReel
Termination :
2 Terminal
Power Rating :
2 W
Series :
MFHA
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Type :
Automotive Grade
Resistance :
270 mOhms
Product :
Current Sense Resistors
Eaton
Width :
3.2 mm
Qualification :
AEC-Q200
Mounting Style :
PCB Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Product Category :
Current Sense Resistors - SMD
Technology :
Thick Film
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Type :
Current Sense Resistors
Datasheets
MFHA2512R2700FE
Eaton-Electronics Division MFHA2512R2700FE
MFHA Series, 270 mOhms, 1 %,