MFBW1V2012-181-R
Mfr.Part #
MFBW1V2012-181-R
Description
FIXED IND 180 2000MA 0805
Current Rating (Max) :
2A
Length :
2 mm
Impedance :
180 Ohms
Width :
1.2 mm
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
Tolerance :
25 %
Ratings :
DC Resistance (DCR) (Max) :
150mOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Impedance @ Frequency :
180 Ohms @ 100 MHz
Height :
0.9 mm
Datasheets
MFBW1V2012-181-R
Eaton-Electronics Division MFBW1V2012-181-R
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN