MFBW1V2012-150-R
Mfr.Part #
MFBW1V2012-150-R
Description
FIXED IND 15 3000MA 0805
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Height :
0.9 mm
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Impedance @ Frequency :
15 Ohms @ 100 MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
30mOhm
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
Length :
2 mm
Width :
1.2 mm
Tolerance :
9 Ohms to 21 Ohms
Current Rating (Max) :
3A
Impedance :
15 Ohms
Datasheets
MFBW1V2012-150-R
Eaton-Electronics Division MFBW1V2012-150-R
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN