MF0207JT-52-51K
Mfr.Part #
MF0207JT-52-51K
Description
RES 51K OHM 5% 0.6W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.6W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
51kOhm
Datasheets
MF0207JT-52-51K
YAGEO MF0207JT-52-51K
51kOhm, 0.6W, Metal Film,