MEZDPD4506A-851C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MEZDPD4506A-851C
Manufacturer
Monolithic Power Systems
Package / Case
8-DIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 0.6-22V
Manufacturer :
Monolithic Power Systems
Product Category :
Series :
MEZDPD4506
Number of Outputs :
1
Voltage - Input (Max) :
45V
Current - Output (Max) :
6A
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
8-DIP Module
Feature :
Adjustable Output
Type :
Non-Isolated PoL Module
Applications :
ITE (Commercial)
Size / Dimension :
0.74Lx0.74W x 0.34 H 18.8mmx18.8mmx8.5mm
Voltage - Input (Min) :
4V
Voltage - Output 1 :
0.6V~22V