MEZDPD4506A-8511
Mfr.Part #
MEZDPD4506A-8511
Package / Case
8-DIP Module
Description
DC DC CONVERTER 0.6-22V
Size / Dimension :
0.74Lx0.74W x 0.34 H 18.8mmx18.8mmx8.5mm
Series :
MEZDPD4506
Voltage - Input (Max) :
45V
Voltage - Input (Min) :
4V
Feature :
Adjustable Output
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
8-DIP Module
Current - Output (Max) :
6A
Number of Outputs :
1
Voltage - Output 1 :
0.6V~22V