MEZDPD3603AS-8545
Mfr.Part #
MEZDPD3603AS-8545
Package / Case
13-PowerBLGA Module
Description
DC DC CONVERTER 0.6-12V
Voltage - Output 1 :
0.6V~12V
Efficiency :
93.2%
Type :
Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Feature :
Adjustable Output, I2C Interface
Current - Output (Max) :
3A
Size / Dimension :
0.59Lx0.59W x 0.24 H 15.0mmx15.0mmx6.2mm
Voltage - Input (Max) :
36V
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Input (Min) :
4.5V