MEZDPD3603AS-8540
Mfr.Part #
MEZDPD3603AS-8540
Package / Case
13-PowerBLGA Module
Description
DC DC CONVERTER 0.6-12V
Feature :
Adjustable Output, I2C Interface
Number of Outputs :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Input (Max) :
36V
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
93.2%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.59Lx0.59W x 0.24 H 15.0mmx15.0mmx6.2mm
Voltage - Output 1 :
0.6V~12V
Voltage - Input (Min) :
4.5V