MEZDPD3603AS-851E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MEZDPD3603AS-851E
Manufacturer
Monolithic Power Systems
Package / Case
13-PowerBLGA Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 0.6-12V
Manufacturer :
Monolithic Power Systems
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
MEZDPD3603
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
93.2%
Voltage - Output 1 :
0.6V~12V
Applications :
ITE (Commercial)
Number of Outputs :
1
Package / Case :
13-PowerBLGA Module
Type :
Non-Isolated PoL Module
Size / Dimension :
0.59Lx0.59W x 0.24 H 15.0mmx15.0mmx6.2mm
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Input (Max) :
36V