MEA1608PE440TA0G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MEA1608PE440TA0G
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC(PI) 44PF SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Case Code (Imperial) :
Values :
C = 44pF
Circuit Type :
Filter
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Max DC Current :
100mA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
10
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
44pF
Series :
MEA
Depth :
800μm
ESD Protection :
No
Case Code (Metric) :
Current :
100mA
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Current Rating :
100mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
Low Pass
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Height :
0.024 0.60mm