ME150A1851F01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ME150A1851F01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 150W
Stock
41
In Stock :
41
Manufacturer :
Product Category :
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Mounting Style :
Desktop
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Region :
Universal
Series :
ME150
Height :
1.5 in
Connector Type :
RECTANGULAR CONNECTOR
Operating Temperature Range :
- 20 C to + 50 C
Standard :
2xMOPP
SL Power
Approvals :
UL/EN/IEC60601-1-2
Number of Outputs :
1 Output
Output Power :
150 W
Length :
6.5 in
Compliance :
UL/EN/IEC60601-1-2
Maximum Operating Temperature :
+ 50 C
Product Category :
Desktop AC Adapters
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Product Type :
Desktop AC Adapters
Brand :
Condor / SL Power
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Width :
2.8 in