MDM-51SSP-A174
Mfr.Part #
MDM-51SSP-A174
Description
CONN MICRO-D RCPT 51POS PNL MNT
Stock
4
In Stock :
4
Mounting Type :
Panel Mount
Contact Form :
Termination :
Solder Cup
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
3A
D-Type, Micro-D
Subcategory :
D-Sub Connectors
Brand :
ECCN Code :
EAR99
COPPER ALLOY
Mount :
Panel
RoHS :
Details
RoHS Status :
RoHS Compliant
Feature :
Shielded
Orientation :
Straight
Shell Material, Finish :
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Factory Lead Time :
34 Weeks
Published :
2006
Number of Rows :
3
Shell Size, Connector Layout :
0.050 Pitch x 0.043 Row to Row
Radiation Hardening :
No
Material Flammability Rating :
Datasheets
MDM-51SSP-A174
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51SSP-A174 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-51SSP-A174 pinout, MDM-51SSP-A174 datasheet PDF, MDM-51SSP-A174 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51SSP-A174 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.